70
      Friday
      84 / 65
      Saturday
      86 / 67
      Sunday
      87 / 68

      Hometown Highlights 11/8/13

      Lots of teams still left standing entering district play in the MHSAA football playoffs. Click the video link to see five highlights from another busy Friday night!

      Division 1

      District Final

      Clarkston 42, Romeo 10

      Flint Carman-Ainsworth 34, Brighton 14

      Hudsonville 19, Rockford 14

      Macomb Dakota 34, Clinton Township Chippewa Valley 14

      Rochester Adams 28, Walled Lake Northern 25

      Temperance Bedford 36, Saline 29

      Division 2

      District Final

      Birmingham Brother Rice 34, Birmingham Seaholm 7

      Detroit King 28, Detroit East English 20

      Detroit U-D Jesuit 14, Oak Park 8

      Farmington Hills Harrison 49, Pinckney 21

      Midland 56, Midland Dow 28

      Muskegon 28, Lowell 21

      Portage Central 40, Battle Creek Lakeview 7

      Wyandotte Roosevelt 45, Taylor Truman 12

      Division 3

      District Final

      Byron Center 28, Wayland 13

      DeWitt 28, Linden 14

      Eaton Rapids 24, Tecumseh 20

      Melvindale 35, Milan 31

      St. Clair 38, Detroit Mumford 24

      Stevensville Lakeshore 31, St. Joseph 21

      Zeeland West 48, Grand Rapids Christian 35

      Division 4

      District Final

      Battle Creek Pennfield 35, Dowagiac Union 21

      Cadillac 35, West Branch Ogemaw Heights 27, OT

      Comstock Park 35, Belding 17

      Detroit Country Day 49, Pontiac Notre Dame Prep 27

      Grand Rapids South Christian 34, Allendale 14

      Lansing Sexton 32, Lake Fenton 14

      Saginaw Swan Valley 54, Essexville Garber 28

      Division 5

      District Final

      Grand Rapids West Catholic 38, Lansing Catholic 13

      Livonia Clarenceville 31, Detroit University Prep 22

      Millington 33, Frankenmuth 29

      Muskegon Oakridge 22, Reed City 20

      Olivet 20, Parchment 6

      Standish-Sterling 26, Gladwin 0

      Division 6

      District Final

      Clinton 39, Grass Lake 14

      Constantine 56, Hillsdale 14

      Ithaca 42, Maple City Glen Lake 7

      Madison Heights Madison 27, Flint Beecher 20

      Montrose 20, Saginaw Nouvel 6

      Negaunee 42, Boyne City 19

      Schoolcraft 28, Watervliet 26

      Shelby 23, Grandville Calvin Christian 10

      Division 7

      District Final

      Decatur 7, Cassopolis 0

      Detroit Loyola 57, Britton-Deerfield 0

      Harbor Beach 49, Bath 7

      Homer 43, Lawton 25

      Ishpeming 34, West Iron County 0

      Pewamo-Westphalia 20, Carson City-Crystal 14

      Division 8

      District Final

      Beal City 38, Mount Pleasant Sacred Heart 0

      Crystal Falls Forest Park 16, L'Anse 9

      Iron Mountain North Dickinson 35, Powers North Central 13

      Muskegon Catholic Central 42, Fowler 0

      New Lothrop 41, Waterford Our Lady 28

      Ottawa Lake Whiteford 61, Detroit Allen 20

      St. Ignace LaSalle 20, Johannesburg-Lewiston 14

      Eight-Player

      Regional Final

      Kinde-North Huron 64, Owendale-Gagetown 22

      Peck 31, Carsonville-Port Sanilac 7

      Rapid River 50, Engadine 21