61
      Monday
      85 / 66
      Tuesday
      89 / 70
      Wednesday
      87 / 68

      Hometown Highlights Districts

      Check out scores and highlights from across northern Michigan from the MHSAA Playoff District round.

      Division 1

      District Final

      Clarkston 35, Grand Blanc 19

      Detroit Catholic Central 45, Walled Lake Northern 17

      Holland West Ottawa 28, Rockford 14

      Lake Orion 10, Utica Eisenhower 7

      Macomb Dakota 42, Macomb L'Anse Creuse North 17

      Plymouth 20, Livonia Churchill 14

      Saline 31, Ann Arbor Pioneer 17

      Division 2

      District Final

      Caledonia 23, East Lansing 22, OT

      Mattawan 42, Portage Central 21

      Midland 28, Traverse City Central 16

      Muskegon 15, Lowell 13

      Oak Park 19, Southfield 12, OT

      Walled Lake Western 49, Fenton 27

      Wyandotte Roosevelt 9, Taylor Truman 0

      Division 3

      District Final

      Battle Creek Harper Creek 20, Plainwell 10

      DeWitt 45, Linden 44, 6OT

      St. Johns 21, Owosso 13

      Stevensville Lakeshore 52, Hamilton 14

      Tecumseh 26, Milan 6

      Division 4

      District Final

      Comstock Park 16, Grand Rapids Catholic Central 7

      Croswell-Lexington 40, Richmond 0

      Grand Rapids South Christian 42, Dowagiac Union 23

      Grosse Ile 70, Dearborn Heights Robichaud 51

      Saginaw Swan Valley 43, Goodrich 13

      Three Rivers 33, Williamston 13

      West Branch Ogemaw Heights 48, Remus Chippewa Hills 27

      Division 5

      District Final

      Clare 29, Standish-Sterling 24

      Flint Powers 34, Frankenmuth 0

      Grand Rapids West Catholic 13, Muskegon Oakridge 6

      Newaygo 30, Reed City 29

      Portland 36, Olivet 0

      River Rouge 44, Almont 22

      Division 6

      District Final

      Constantine 40, Schoolcraft 27

      Grass Lake 27, Manchester 7

      Hillsdale 28, Blissfield 9

      Ithaca 49, Hemlock 14

      Monroe St. Mary Catholic Central 35, Detroit Consortium 12

      Negaunee 14, Calumet 6

      Shelby 26, Maple City Glen Lake 0

      Division 7

      District Final

      Britton-Deerfield 32, Dansville 2

      Decatur 34, Lawton 3

      Flint Beecher 42, Flint Hamady 7

      Lake City 48, Evart 7

      Saginaw Nouvel 31, Reese 16

      Division 8

      District Final

      Beal City 28, Mount Pleasant Sacred Heart 21

      Harbor Beach 56, New Lothrop 20

      Iron Mountain North Dickinson 61, L'Anse 30

      Johannesburg-Lewiston 40, Central Lake 30

      Muskegon Catholic Central 14, Fowler 0

      St. Ignace LaSalle 38, Stephenson 20

      Eight-Player

      Regional Final

      Deckerville 50, Kinde-North Huron 0

      Rapid River 22, Cedarville 14